США і Німеччина поки не хочуть конкретних рішень у питанні членства України в НАТО – DPA

Шрифт:
Друк

Так, такі члени Альянсу, як США та Німеччина, нещодавно за зачиненими дверима дали зрозуміти, що поки не хочуть брати на себе жодних зобов’язань, які б виходили за межі розпливчастої декларації НАТО від 2008 року.
У ній тодішні глави держав і урядів погодилися, що Україна і Грузія повинні приєднатися до НАТО. Однак конкретних термінів чи графіка для цього не було.
Президент Володимир Зеленський нещодавно закликав НАТО розчистити шлях для вступу України до Альянсу на наступному саміті в липні.
Зеленський отримує підтримку своїх вимог від країн Центральної та Східної Європи, зокрема Литви. Однак наразі вкрай малоймовірно, що їм вдасться переконати партнерів по НАТО, таких як США, змінити курс.
За словами дипломатів, противники конкретної перспективи вступу пояснюють свою позицію тим, що ця мета наразі не є реалістичною і може відволікти від набагато важливішої підтримки України. Крім того, існує ризик, що нові зобов’язання перед НАТО можуть надати Росії аргументи для ще більш агресивної війни.
За словами дипломатів, наразі ведеться робота над пакетом підтримки України до вступу в НАТО, який вже був анонсований генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом. Крім того, йдеться про те, щоб запропонувати Україні можливість провести переговори про ще тіснішу співпрацю у формі Ради Україна-НАТО. Один високопоставлений дипломат нещодавно заявив, що це могло б посилити “почуття партнерства” між НАТО і Україною і реально змінити ситуацію.
За інформацією з натовських кіл, реальний рух у переговорах про перспективи вступу України до Альянсу, ймовірно, буде лише тоді, коли Україна досягне успіху у війні з Росією.