Завтра в Брюсселі пройде перше засідання комісії Україна-НАТО з 2017 р.

Шрифт:
Друк

«Що стосується Комісії Україна-НАТО, то це вже усталена структура. Я маю мандат на її скликання. У зв’язку з питаннями, які порушувала Угорщина, я не скликав її протягом певного часу, але зараз я продовжу скликати засідання Комісії Україна-НАТО, і почну із засідання на рівні міністрів закордонних справ», – наголосив генсек НАТО Єнс Столтенберг 22 березня.

Міністри закордонних справ країн НАТО проведуть зустріч у Брюсселі 4-5 квітня 2023 року. Засідання Північноатлантичної ради на рівні глав МЗС відбудеться у штаб-квартирі Альянсу.

Згідно програми міністерського саміту НАТО, засідання Комісії Україна-НАТО заплановане на 4 квітня в форматі 30+ (країни члени, Фінляндія, Швеція та Україна).

Влада Угорщини блокувала ці засідання з 2017 р. Причиною такого рішення Будапешт назвав ухвалений в Україні закон про освіту, який передбачає, що обов’язковою мовою навчального процесу є державна. Угорщина вважає, що це нібито утискає права закарпатських угорців.

 

Джерело: https://www.nato.int/cps/en/natohq/events_212600.htm?fbclid=IwAR3pF5Wtbk4gjyzNnTG6bQ701TR5-97gXfnJcDmvz7nIGusaB6rLM-S5kw4