За лаштунками Рамштайн-5: Пентагон готує візію нових ЗСУ

Шрифт:
Друк

“Ми будемо працювати разом, щоб готувати українські сили для довгого шляху. Ми працюватимемо разом, щоб інтегрувати українські можливості та зміцнити їхні об’єднані операції довгостроково. Ми працюватимемо разом, щоб покращити нашу оборонну промисловість та задовольняти вимоги України протягом тривалого часу. І ми працюватимемо над виробництвом та інноваціями, щоб задовольнити довгострокові потреби України”, – запевнив міністр оборони США Остін на відкритті п’ятої зустрічі формату Рамштайн.

Нове стратегічне бачення США щодо розвитку українського війська вчора було обговорено під час зустрічі міністра оборони Ллойда Остіна з колегами з країн-союзників на авіабазі Рамштайн.

Як повідомляли американські ЗМІ, наразі Пентагон готує детальний аналіз і розробляє програму, як підтримувати українську армію в середньостроковій і довгостроковій перспективі, в тому числі після закінчення війни з Росією.

Ці зусилля очолює голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі, і вони спиратимуться на багатомільярдну військову допомогу, яку США надають Україні після вторгнення Росії в лютому.

Процес знаходиться на ранній стадії, і високопоставлений американський чиновник сказав, що він дивиться на майбутнє українських сил, щоб відповісти на ключові запитання про те, «що має сенс?» і «що ми хочемо, щоб Україна почала мати в середньостроковій і довгостроковій перспективі?» з точки зору військової підтримки.

Окрім нинішньої війни, яка, як очікується, буде тривалою, США дивляться, принаймні, на наступні п’ять років після закінчення війни.

Аналіз проводиться спільно з українськими фахівцями, і якщо його схвалить президент Джо Байден, це може призвести до створення довгострокової програми військової підтримки Збройних сил України з боку США. Він буде представлений Києву як оцінка, але надасть чітку дорожню карту, яка показуватиме, як Україна повинна розвивати свою армію.

Очікується, що звіт буде «завершений протягом наступного місяця-двох», — повідомив CNN високопоставлений чиновник в Вашингтоні, підкресливши, що погляди України будуть центральними.

Ці зусилля можуть призвести до рекомендацій щодо зброї та підготовки, залежно від військової стратегії, яку схвалить Україна. Зрештою, це може впорядкувати участь США та їхніх союзників в Україні на довгі роки через довгострокові багаторічні контракти на озброєння, які можуть бути спочатку завершені до закінчення першого терміну Байдена.

Робота також включатиме початковий розгляд потреб України в модернізованих повітряних силах для підтримки високомобільних наземних сил, повідомили чиновники.

Минулого місяця під час обговорення допомоги Україні Колін Кал, заступник міністра оборони США з питань політики, зазначив: «Хоча багато з цих можливостей не призначені для прямого внеску в сьогоднішню боротьбу, вони стануть основою надійних майбутніх українських сил, здатних захистити Україна на роки вперед».

Стратегічний аналіз і планування ґрунтуються на нещодавній військовій грі, яку США та Україна провели перед поточним контрнаступом у Херсонській та Харківській області.

Як бачимо, уроки, винесені з цієї військової гри, вдало використані ЗСУ за останні тижні.

 

Джерело: https://censor.net/ru/blogs/3366078/za_lashtunkamy_ramshtayin5_pentagon_gotuye_viziyu_novyh_zsu?fbclid=IwAR1gK45R2hri0-LFhsZRSqTzkP9xHB3avdYWSlagkWNlG6z9RWpplD9fKjM

 

09.09.2022