ЄС погодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

Шрифт:
Друк

Країни Європейського Союзу погодили спільну закупівлю мільйона боєприпасів для Збройних сил України.

Високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель підтвердив досягнення домовленості щодо плану надання Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів.

Він уточнив, що план буде втілюватись у трьох напрямках.

По-перше, з Європейського фонду миру буде виділений 1 мільярд євро на компенсацію постачань держав-членів; по-друге, ще стільки ж буде скеровано на спільні закупівлі боєприпасів; і по-третє, держави ЄС робитимуть замовлення для збільшення виробничих потужностей оборонних заводів.

Перед цим агентство Reuters зазначало, що держави ЄС підпишуть угоду про закупівлю для України 155-мм артилерійських снарядів. Окрім усіх 27 членів ЄС, до угоди могла доєднатися Норвегія. А очолить цей проєкт Європейське оборонне агентство.

Представники ЄС заявляли, що минуть принаймні місяці, перш ніж снаряди, замовлені в межах цих спільних закупівель, опиняться в Україні. Перші замовлення можуть бути розміщені до кінця травня.

Також у ЄС переконані, що ініціатива великих спільних закупівель має спонукати країни-члени відправляти більше своїх запасів снарядів в Україну.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який брав участь у засіданні дистанційно, наголосив, що артилерійські боєприпаси є найпершим пріоритетом і від обсягів та темпів постачань напряму залежить збереження життів українців.

 

Джерело: https://twitter.com/JosepBorrellF/status/1637837974241959938?s=20