ЄС готує місію для зміцнення сектору безпеки Молдови

Шрифт:
Друк

Згідно з інформацією видання WELT, 28 січня Молдова звернулася до Брюсселя з проханням про підтримку і зараз Європейська служба зовнішніх дій (EEAS) працює над так званою концепцією управління кризою, яка має бути завершена цього місяця.

Відомо, що в концепції експерти зовнішньополітичної служби ЄС розробляють пропозиції щодо розміру, профілю та мандату запланованої місії, які потім мають бути одноголосно схвалені урядами ЄС.

“Бажання направити цивільну місію до Молдови є”, – сказав дипломат ЄС, знайомий з ходом переговорів.

Німеччина разом із Польщею, країнами Балтії, Швецією, Чехією, Португалією, Румунією та Данією є головними прихильниками проєкту. Дипломати очікують, що нова місія розпочне свою роботу на початку літа.

У рамках місії адміністративний персонал із країн-членів ЄС, в основному з судових органів, поліції та митниці, консультуватиме Молдову з питань створення ефективного сектору безпеки.

Крім того, ЄС хоче направити експертів для консультування країни у боротьбі з кібератаками та дезінформацією.

 

Джерело: https://www.welt.de/politik/ausland/article244101799/Moldau-Aus-Angst-vor-Russland-EU-bereitet-zivile-Mission-vor.html?fbclid=IwAR3Jc_-gN_izB-G7s-hnlW59abJpwMMMD0Eh77fw8vu1ejShA-f7_LXkv3U