Україні треба терміново передавати боєприпаси армій ЄС – Боррель

Шрифт:
Друк

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель закликав 27 країн ЄС прискорити виробництво та постачання боєприпасів для України, заявивши, що від цього може залежати результат війни з Росією.

«Це найбільш актуальне питання», – сказав Боррель 20 лютого, прибувши на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.

«Якщо ми цього не зробимо, результат війни буде під загрозою», – додав він, зазначивши, що російські сили випускають близько 50 тисяч снарядів на день.

За його словами, «Україна повинна бути на тому ж рівні спроможності».

«У них є артилерія, але їм не вистачає боєприпасів», – сказав Боррель.

Під час Мюнхенської конференції з безпеки прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас окреслила пропоновану процедуру закупівлі Європейським союзом боєприпасів для української оборони від імені країн-членів ЄС. Згідно з пропозицією, країни-члени нададуть гроші ЄС, який укладатиме великі контракти з виробниками боєприпасів, що дозволить їм нарощувати виробництво. Подібна програма була створена під час пандемії COVID-19 для полегшення виробництва вакцин.

«Сьогодні ми обговорювали, як зробити більш інтенсивними наші спільні зусилля (із постачання боєприпасів для України – ред.). Але це справа більше для міністрів оборони, ніж для міністрів закордонних справ. Я представлю пропозиції на розгляд міністрів оборони на надзвичайному засіданні 7-8 березня. Ми маємо підтримати Україну, надати їй більше допомоги та зробити це швидко. Тут швидкість означає врятовані життя», – наголосив високий представник ЄС.

Він зауважив, що ЄС має необхідні інструменти, щоб надавати таку допомогу. Зокрема, програми постачання озброєння продовжуватимуть фінансуватися за рахунок Європейського фонду миру, як і навчання українських військовослужбовців у рамках тренувальної місії ЄС. При цьому є завдання, які мають вирішуватися негайно.

Боррель висловив переконання, що найкращим шляхом для цього є використання наявних в європейських арміях складів боєприпасів, оскільки в такому випадку не треба чекати, поки ці боєприпаси будуть вироблені промисловістю.

Як очікується, Високий представник ЄС Жозеп Боррель представить пропозиції щодо прискорення поставок боєприпасів в Україну та збільшення виробництва військового обладнання в ЄС під час зустрічі міністрів оборони 7-8 березня.

 

Джерело: https://apnews.com/article/russia-ukraine-nato-politics-european-union-europe-66fdaa3eb94605337f698340c9df6341