Україна, ЄС та НАТО координуватимуть виробництво зброї для України

Шрифт:
Друк


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, верховний представник ЄС Жозеп Боррель та генсек НАТО Єнс Столтенберг обговорили необхідність нарощування виробництва зброї, покращення системи закупівель та продовження підтримки України.

Сторони домовилися, що НАТО допоможе Україні розробити ефективну, прозору та підзвітну систему закупівель.

Також сторони домовилися скликати зустріч експертів НАТО, ЄС та України із закупівель, “щоб подивитися, що ще ми можемо зробити разом, щоб забезпечити Україну необхідною зброєю”.

Столтенберг сказав, що НАТО працює над нарощуванням виробництва вже багато місяців.

За словами Дмитра Кулеби, ніхто не очікував, що ця війна триватиме так довго, а тема нестачі боєприпасів уперше виникла наприкінці літа. З того часу їхнє виробництво було розширене, але розкрилися нові проблеми в логістиці.

За його словами, виявилося, що на технічному рівні закупівлі озброєнь не здійснюються з необхідною ефективністю, тому й організовано тристоронню зустріч Україна-НАТО-Європейський Союз.

Лідери Євросоюзу шукають способи прискорити постачання озброєнь від країн, що до нього входять, в Україну, сказав верховний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Боррель виділив три етапи усунення дефіциту боєприпасів в Україні: використовувати те, що вже є, закуповувати більше, наростити промислове виробництво, темпи якого зараз не відповідають запитам воєнного часу.

 

Джерело: DW