У Західноукраїнському національному університеті відбулася зустріч студентів з Олександром Калініченком – юристом-міжнародником, незалежним експертом з регіональної безпеки та питань євроатлантичної інтеграції України, керівником проєкту «Нотатки Атлантиста».
1. Хто наші союзники
2. Нестандартні кейси в розширенні НАТО та «скандинавський шлях»
3. Чому Вільнюс це не фініш, а початок
4. Альтернатива: безпекові гарантії та чи врятує нас членство в ЄС
Під час зустрічі учасники дискутували про проблеми регіональної та глобальної безпеки, сучасний світ егоїстичних і прагматичних інтересів, євроатлантичну інтеграцію України і про те, хто наші союзники, говорили про тектонічні зміни у геополітиці Німеччини, військове співробітництво між США і Туреччиною, через яке страждає Стокгольм.
Також розглянули нестандартні кейси в розширенні НАТО: “за крок від війни”: Греція і Туреччина “розділена країна”: Німеччина, “скандинавський шлях” до НАТО, спробували дати відповіді на запитання: чи варто ставити “ультиматум” НАТО, чому Вільнюс не фініш, а початок, чи є альтернатива членству України в НАТО, хто основний контрибутор оборонних витрат НАТО, чому Швецію вважають “Балтійською Туреччиною”, що потрібно зробити Україні, щоб не стати “українським Ізраїлем”, хто ж надасть безпекові гарантії для України?
«Ви те покоління, яке має великі ризики, але й великі переваги і можливості. Коли твоя держава змінюється щодня і змінює світ, ти маєш думати про те, що буде з Україною сьогодні, завтра, після завтра», – підсумував Олександр Калініченко.