Україна в 2022 р. стала третім у світі імпортером зброї – SIPRI

Шрифт:
Друк

2303_at_fact_sheet_2022_v2

Україна впродовж 2022-го року вийшла на третє місце за глобальними обсягами імпорту озброєнь. Такі дані містяться в оприлюдненому в понеділок, 13 березня, актуальному звіті Стокгольмського інституту дослідження миру (SIPRI), який вивчає світові тенденції на цьому ринку.

На третє місце за обсягами імпорту озброєнь Україна у 2022-му вийшла завдяки збройній допомозі зі США та європейських країн, поступившись лише Катару та Індії.

З 29 держав, які торік поставляли зброю Україні, основними були США – 35 відсотків загального імпорту зброї до України надійшло саме від американських партнерів. Польща стала другою (17 відсотків), на третьому місці Німеччина (11 відсотків), далі Велика Британія (10 відсотків) і замикає основну п’ятірку Чехія (4,4 відсотка).

У 2022 році обсяг експорту озброєнь зі США в Україну різко зріс, наголошується в звіті SIPRI. Щоправда, в Україну постачалося відносно не таке сучасне або вживане військове обладнання зі складів США. Рівень експорту озброєнь зі США в Україну торік хоча й зріс, але все одно був нижчим у порівнянні з рівнем експорту до Кувейту, Саудівської Аравії, Катару та Японії. Ці країни отримали від США нову і сучасну зброю, таку як бойові літаки та системи ППО.

Основна номенклатура озброєнь для України у 2022 році постачалася з уже наявних запасів. Серед іншого, це 228 артилерійських установок і приблизно 5000 керованих артилерійських снарядів зі США, 280 танків з Польщі та понад 7000 протитанкових ракет із Великої Британії тощо. Також були поставлені й деякі нові зразки озброєнь, такі як сучасні системи ППО з Німеччини, Польщі, Великої Британії та США.

Загалом, як зазначається у документі, поставки зброї в Україну виявилися “життєво необхідними” для зусиль України із зупинення російського наступу. Росія, навпаки, покладалася майже повністю на зброю власного виробництва, хоча у 2022-му вона імпортувала безпілотні літальні апарати (БПЛА) і баражуючі авіабомби з Ірану, нагадують у звіті SIPRI.

 

Джерело: https://www.sipri.org/media/press-release/2023/surge-arms-imports-europe-while-us-dominance-global-arms-trade-increases