Україна підписала із партнерами угоду про створення Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії РФ

Шрифт:
Друк

Як повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін, угоду підписали генеральні прокурори країн-членів спільної слідчої групи (JIT) на полях конференції “United for Justice” у Львові.

“Сьогодні ми підписали додаткову угоду до Угоди про Спільну слідчу групу, яка передбачає створення в Гаазі на базі Євроюсту Спеціального міжнародного центру з розслідування злочину агресії — агресії Російської Федерації проти України. І саме сьогодні ми розпочали цю роботу, ми провели дискусію щодо того, як буде працювати цей центр, щодо того прокурори з яких країн будуть брати участь в роботі і будуть складовою цього міжнародного центру”, — розповів посадовець під час заходу.

За його словами, здебільшого участь у роботі братимуть прокурори країн-учасників Спільної слідчої групи, однак також розглядається й можливість залучення прокурорів з інших країн.

4 березня відбулося чергове координаційне засідання Спільної слідчої групи, яка була створена практично рік тому прокуратурами України, Польщі та Литви. Після цього до цієї групи доєдналися інші наші партнери — Латвія, Естонія, Словаччина, Румунія. Партнерами Спільної слідчої групи також є Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду та Євроюст.

 

Джерело: Офіс генпрокурора України