Україна на саміті чи до кінця року хоче отримати від НАТО графік вступу – Кулеба

Шрифт:
Друк

«На майбутньому саміті альянсу у Вільнюсі члени НАТО мають направити росії письмовий сигнал про те, що гра закінчена: Україна є частиною Заходу, вона стоїть на порозі НАТО і незабаром увійде у двері. Щоб уникнути непорозумінь, ми в Україні говоримо не про негайне членство на Вільнюському саміті, а про те, що союзники по НАТО роблять історичний крок до прийняття країни», – написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своїй статті для Foreign Affairs.

За його словами, план дій щодо членства (ПДЧ) Україні вже не потрібен – досвід Фінляндії та Швеції показав, що в цих програмах немає потреби.

«Натомість НАТО слід ухвалити політичне рішення щодо пропозиції графіку вступу України або на саміті у Вільнюсі, або до кінця 2023 року», – заявив міністр, наголосивши, що членство України в Альянсі залежатиме від ситуації з безпекою, але цей процес має розпочатися без зволікання.

Крім того, продовжив Кулеба, членам НАТО «було б розумно вирішити», які гарантії безпеки вони можуть запропонувати Україні прямо зараз, до вступу, і які з цих гарантій продовжуватимуть діяти після того, як Україна стане союзником НАТО.

 

Джерело: https://www.foreignaffairs.com/ukraine/why-nato-must-admit-ukraine?fbclid=IwAR0UShZngR3Y5ta6_60aSVsscSCW-kiKsDJi97o5s5uEtqW-WSJXQ0U-dJ8