Україна готується до великого контрнаступу: 40% всієї військової допомоги США надійшли всього за три останні місяці

Шрифт:
Друк

Видання The Economist зазначає, що в грудні США і Велика Британія зрозуміли, що затяжна війна не в інтересах Заходу. Більш того, Росія виявилася ще слабкіше, ніж вважалося раніше. Поворотний момент настав 20 січня на восьмому засіданні Контактної групи з оборони України, організованому американцями. Там союзники погодилися озброїти Україну. Відповідно потік зброї перетворився з струмка на річку.

Зазначається, що з усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% – понад $8 млрд – надійшли всього за три місяці, починаючи з грудня. Поставки озброєнь, узгоджені в Німеччині тільки в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет включає в себе, наприклад, броньовані мостоукладальники, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу на півдні або сході.

Також відзначається, що українська армія трансформується. Якщо наприкінці минулого року співвідношення українського і західного озброєння становило п’ять до одного, то в міру надходження допомоги очікується, що воно впаде з п’яти до двох.

«Російський наступ, що почався в кінці січня, частково призначався для того, щоб змусити Україну використовувати ці резерви, що значно ускладнило контрнаступ», – йдеться в матеріалі.

The Economist наголошує, що в останні дні російські солдати і найманці заглибилися в Бахмут, який з літа минулого року піддається нападу з боку Росії. Але битва за місто призвела до набагато більших втрат росіян, ніж українських військових.

І що ще важливіше, генерал Залужний уникнув очевидної пастки. Замість того, щоб кинути в Бахмут значні резерви для порятунку міста, що має набагато більше символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для навчання новій техніці.

 

Джерело: https://www.economist.com/europe/2023/03/06/ukraine-is-building-up-its-forces-for-an-offensive?fbclid=IwAR2KCNMhy2PVn601VO0iInAIlSngMfWwQBDxylybSZHK9Vi8cgJiNhm2nLg