Угоди Лукашенка і Сі приховують допомогу Путіну від Китаю?

Шрифт:
Друк

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко і голова КНР Сі Цзіньпін 1 березня підписали пакет з 16 документів, які можуть полегшити обхід російських санкцій шляхом спрямування китайської допомоги до Росії через Білорусь.

Ці документи включають стратегію спільного білорусько-китайського промислового розвитку, документ про білорусько-китайське науково-технічне співробітництво на 2023-2024 роки та меморандум про взаєморозуміння щодо спільних проєктів із використанням китайських державних кредитів.

Лукашенко заявив, що білоруські виробники зацікавлені у вивченні “компетенцій і технологій китайських компаній у формуванні компонентної бази, виробництві двигунів, трансмісій, мостів, інших вузлів і агрегатів”.

Тож, Китай може таємно передавати військове обладнання або обладнання подвійного призначення до Росії через Білорусь.

Раніше міністерство оборони Білорусі та уряд РФ підписали термінові контракти на здійснення ремонтно-відновлювальних робіт авіаційної техніки, що використовується у війні Росії проти України. В основному роботи виконуються на літаках типу МіГ-29 та його модифікаціях.

Крім того, з осені минулого року білоруський оборонно-промисловий комплекс активно задіяно у ремонті російської техніки, пошкодженої в ході бойових дій в Україні. На додаток, режим Лукашенка знімає зі зберігання, відновлює та відправляє в розпорядження російської армії партії танків Т-72 та бронетранспортерів, що знаходились в розпорядженні збройних сил Білорусі.

Таким чином, зростає занепокоєння через те, що Китай розглядає можливість “непрямого” надання військової допомоги Росії через такі країни, як Білорусь та Північна Корея. Це, на думку офіційних осіб Сполучених Штатів Америки, призведе до серйозних наслідків та ескалації.

 

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-march-1-2023