Столтенберг хоче залишити посаду генсека НАТО у 2023 році, але дискусії ще тривають

Шрифт:
Друк

Про це суботу, 12 лютого, на запит dpa повідомила прессекретарка Альянсу Оана Лунгеску.

“Каденція генерального секретаря закінчується в жовтні цього року і він не має наміру домагатися ще одного продовження свого мандату”, – заявила вона.

Мандат Столтенберга продовжувався тричі, і він пропрацював загалом майже дев’ять років генсеком НАТО. У березні, незабаром після початку російського вторгнення в Україну, його повноваження продовжили до 30 вересня 2023 року.

ЗМІ припускали, що 63-річного Столтенберга можуть залишити на посаді на тлі війни в Україні. Зокрема, видання Welt am Sonntag повідомило, що існує нібито неофіційна домовленість між країнами-членами Альянсу щодо продовження терміну повноважень Столтенберга до квітня 2024 року.

Причиною запланованого продовження його повноважень країни Альянсу назвали те, що Столтенберг досяг «видатних досягнень для НАТО, особливо на тлі війни в Україні». Подовження також гарантувало б «стабільність на чолі альянсу в складний час».

Країни-члени також хочуть дати Столтенбергу можливість головувати на ювілейному саміті НАТО з нагоди 75-ї річниці Альянсу, який має відбутися у Вашингтоні у квітні 2024 року.

Очікується, що 30 членів НАТО ухвалять рішення про нового керівника щонайпізніше на липневому саміті у Вільнюсі.

 

Джерело: DW