США можуть відправити інспекторів військової допомоги Україні в зону бойових дій

Шрифт:
Друк

Інспектори повідомили виданню, що поки можуть виконувати наглядові завдання дистанційно за допомоги персоналу у Вашингтоні, а також в Польщі та Німеччині.

Але після поїздки до Києва наприкінці січня вони заявили, що наполягатимуть, щоб деякі з аудиторів та слідчих прибули в Україну.

“Ми були креативними і нестендартними, налаштованими на майбутнє з оглядом на те, чого вже змогли досягти. Але справжній комплексний надійний нагляд неможливо здійснити дистанційно. Що ближче ми будемо, то більш комплесним буде нагляд”, – сказала Ніколь Ангарелла, в/о заступника генінспектора USAID.

Генеральні інспектори кажуть, що поки не отримували жодних повідомлень про серйозне шахрайство чи порушення закону у зв’язку з допомогою США. Але сам її масштаб та швидкість надання є проблемою – працювати та надавати звіти потрібно в режимі живого часу, а не через місяці чи роки після надання та використання допомоги.

“Один із моїх колег сказав: “Ми здійснюємо нагляд із швидкістю війни, чи не так?”, – сказав генеральний інспектор Міністерства оборони Роберт Сторч. “Тому ми повинні бути гнучкими”.

“Це неймовірно великий обсяг допомоги, який надходить до одного уряду заради однієї мети за дуже короткий час. Будь-яке шахрайство, марнотратство, зловживання, які відвернуть це фінансування від цільового призначення, ризикують поставити під загрозу безперервний потік цієї допомоги”, – каже Діана Шоу, заступниця генерального інспектора Державного департаменту.

“Частково причиною нашої недавньої поїздки до Києва було бажання зрозуміти, чи потребуємо ми безпосереднього перебування в країні. Повернувшись із тієї поїздки, ми зрозуміли, що потребуємо. Тож зараз ми в процесі організації цього перебування”, – додала Діана Шоу.

Ще одним викликом для нагляду, за словами чиновників, є те, що характер допомоги США Україні швидко змінюється. Наприклад, кілька передових систем озброєння, якими Білий дім спочатку відмовлявся надати українським військовим, зараз або вже поставлені, або перебувають у дорозі.

В/о заступника генінспектора USAID Ангарелла каже, що інспекторів найбільше хвилює використанні понад 20 млрд доларів, які США через Світовий банк надсилають Україні для виплат зарплат держслужбовцям.

 

Джерело: https://www.wsj.com/articles/u-s-watchdogs-want-to-deploy-staff-to-ukraine-war-zone-to-track-arms-aid-up-close-c61b09b3?fbclid=IwAR0f0Rr6fzIX8UAP0BHOXQ-uk27iXXD4FGHslltvX4CulyzHwRqlMXilUoo