Питання ПДЧ в НАТО для України зняте з порядку денного, – Кулеба

Шрифт:
Друк

«Питання ПДЧ зняте з порядку денного, тому що ми оновили, подали заявку. Йдеться про додаткове зміцнення всеосяжного пакета допомоги, який є в НАТО, і це не може бути заміною для членства, і це не може бути умовою для членства. Це – механізм практичної допомоги, який НАТО хоче зробити максимально сильним і потужним, а паралельно йде процес ухвалення політичних рішень щодо членства України в НАТО», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО.

«Тезово скажу так: що я сказав усе, що Україна думає з приводу аргументу деяких країн про те, що членство України в НАТО не на часі, натомість на часі максимальне зміцнення підтримки України. Ми мали відверту розмову на цю тему і в буквальному сенсі сказали все, що думаємо. Тепер союзники мають між собою це обговорити і нарешті вийти на чіткий результат, який буде досягнуто під час саміту у Вільнюсі», – сказав глава української дипломатії.

За словами Кулеби, його основним меседжем до членів Альянсу було те, що Вільнюс 2023 року буде нагодою виправити помилки Бухареста 2008 року. На переконання міністра, сьогодні дискусія була виведена на новий рівень.

Кулеба підкреслив, що Київ однозначно прагнутиме членства в Альянсі, і позиція, що єдиним шляхом гарантування євроатлантичної безпеки є повноцінне членство України в НАТО, пролунала на сьогоднішніх зустрічах.

 

Джерело: Укрінформ