Оновлення інтегрованого огляду безпеки, оборони та зовнішньої політики Великої Британії (березень 2023 р.)

Шрифт:
Друк

Найактуальнішим пріоритетом національної безпеки та зовнішньої політики Великої Британії в короткостроковій та середньостроковій перспективі є усунення загрози європейській безпеці з боку Росії. Важливою частиною цього є підтримка України у відновленні її суверенітету та відмова Росії від будь-якої стратегічної вигоди від її вторгнення. Оскільки ми оновлюємо нашу російську стратегію, метою Сполученого Королівства буде стримувати та кинути виклик здатності та намірам Росії порушити безпеку Великої Британії, євроатлантичного та ширшого міжнародного порядку. Ми вже послабили російську військову машину сотнями цілеспрямованих санкцій, узгоджених із нашими союзниками, і привели в рух міжнародне правосуддя за кричущі військові злочини Москви. У 2022-2023 роках ми надали Україні військову та гуманітарну допомогу на суму 2,3 мільярда фунтів стерлінгів, і ми збережемо принаймні такий же рівень підтримки в 2023-24 роках. Ми також працюватимемо з партнерами, щоб забезпечити Україні необхідну підтримку в майбутньому, коли вона планує відбудову.

Наразі найважливішим пріоритетом у євроатлантичному регіоні є підтримка України у відновленні її суверенітету та відмова Росії від будь-якої стратегічної вигоди від її вторгнення. Велика Британія продовжуватиме відігравати провідну каталітичну роль у підтримці України. Спираючись на нашу існуючу військову, гуманітарну та економічну підтримку, ми надамо подальшу дипломатичну та військову допомогу у 2023 році – дорівнює або перевищить оборонну підтримку, яку ми надали у 2022 році – щоб підтримати Україну у захисті, відновленні її територіальної цілісності та забезпеченні тривалого миру. У рамках цього ми взяли на себе зобов’язання надати сучасні основні бойові танки та навчимо ще 20 000 українських солдатів у Великої Британії за підтримки дев’яти країн-партнерів. Крім того, ми: прискоримо наші зусилля з управління ризиками ескалації та підготовки до миру, одночасно прагнучи притягнути Росію до відповідальності за військові злочини; підтримувати підтримку важливих гуманітарних ініціатив ООН, таких як Чорноморська зернова ініціатива; і провести конференцію з відновлення України в червні 2023 року.

Велика Британія вітає позитивну еволюцію наших відносин з ЄС та нашими європейськими партнерами після Brexit. Наші двосторонні зв’язки з деякими європейськими країнами, такими як Україна, Польща та країни Балтії, зараз тісніші, ніж були будь-коли протягом десятиліть, і ми цінуємо тісну співпрацю з ЄС, Францією, Німеччиною та Італією у Великій сімці санкції, реконструкція та дипломатична підтримка України. Ми підтримуватимемо цю позитивну траєкторію, будуючи міцні відносини з нашими європейськими союзниками та партнерами на основі цінностей, взаємності та співпраці в наших спільних інтересах.

Враховуючи те, що середовище безпеки швидко стає все більш суперечливим, Велика Британія тепер і далі посилюватиме наш інтегрований підхід до стримування та оборони, відображаючи реальну еволюцію нашої позиції з 2021 року та повністю узгоджуючи зі Стратегічною концепцією НАТО на 2022 рік. Системна конкуренція між державами зараз представляє найбільш безпосередню та суттєву загрозу інтересам Сполученого Королівства та потребуватиме збільшення частки ресурсів національної безпеки. Це буде досягнуто шляхом негайного збільшення витрат на оборону в критично важливих сферах і нового прагнення інвестувати 2,5% ВВП на оборону, що зміцнить лідируючу позицію Великої Британії в НАТО. Однак транснаціональні виклики безпеці продовжуватимуть розвиватися, як і взаємодія між державними та недержавними суб’єктами, і ми також повинні адаптувати спосіб стримування та захисту від них.

Євроатлантичний регіон залишається основним театром, якому Велика Британія надасть більшу частину свого оборонного потенціалу для підтримки колективного стримування та оборони. Як чітко зазначено у Стратегічній концепції НАТО, Росія порушила норми та принципи, які сприяли стабільному та передбачуваному порядку безпеки в Європі, і ми не можемо скидати з рахунків можливість нападу на суверенітет і територіальну цілісність членів Альянсу.

Велика Британія зробить особливий внесок у безпеку Північної Європи. Ми посилюємо нашу бойову групу НАТО в Естонії артилерією, ППО та посиленим командуванням; у 2023 році навчання «Весняний шторм» покажуть, як ми можемо збільшити масштаби до бригади, якщо це знадобиться під час кризи. Нам особливо важливий формат, наданий JEF (Об’єднані експедиційні сили), який з 2022 року провів три зустрічі на рівні лідерів і стає все більш важливим засобом безпеки в регіонах Крайньої Півночі, Північної Атлантики та Балтійського моря. Військові, безпекові та політичні виклики, з якими ми стикаємося в цих областях, вимагають активного управління через інституційні кордони та в тісній співпраці.

Зростаюче згуртування серед наших однодумців і партнерів також перетворюється на нову мережу «атлантико-тихоокеанських» партнерств, заснованих на спільній точці зору, що процвітання та безпека євроатлантичного та індо-тихоокеанського регіонів нерозривно пов’язані. Це видно у зростаючій важливості G7, тіснішій співпраці таких країн, як Австралія, Республіка Корея та Індія, з країнами G7, а також у відданості багатьох країн Індійсько-Тихоокеанського регіону підтримці самооборони України. Це також видно в інвестиціях Великої Британії в більш глибокі оборонні зв’язки та нові структури, такі як AUKUS і GCAP, з Італією та Японією. Це дозволяє Великій Британії та її партнерам розвивати потенціал, який не тільки зміцнює НАТО, але й допомагає союзникам в Індійсько-Тихоокеанському регіоні зміцнювати власну безпеку.

Ми оновимо підхід Великої Британії до Китаю, щоб йти в ногу з еволюцією та епохальним викликом, який він ставить перед міжнародним порядком. По-перше, ми посилимо захист нашої національної безпеки в тих областях, де дії Комуністичної партії Китаю становлять загрозу для нашого народу, процвітання та безпеки. По-друге, ми будемо поглиблювати наше співробітництво та посилювати співпрацю як з нашими основними союзниками, так і з більш широкою групою партнерів. По-третє, ми будемо безпосередньо співпрацювати з Китаєм на двосторонній основі та на міжнародних форумах, щоб залишити простір для відкритих, конструктивних і передбачуваних відносин: дипломатія є нормальною частиною міждержавного бізнесу та підтримує національні інтереси. Ми подвоїмо фінансування, щоб розширити потенціал Китаю в усьому уряді, щоб краще зрозуміти Китай і дозволити нам впевнено працювати там, де це в наших інтересах.

 

Джерело: https://www.gov.uk/government/publications/integrated-review-refresh-2023-responding-to-a-more-contested-and-volatile-world