Німеччина хоче в найближчі роки збільшити військову допомогу Україні до 15 млрд євро

Шрифт:
Друк

Берлін хоче в кілька разів збільшити витрати на військову допомогу Україні в найближчі роки – з 3 до понад 15 мільярдів євро.

У листі від міністерства фінансів до бюджетного комітету Бундестагу, державний секретар міністра фінансів Крістіана Лінднера, ввічливо просить парламентарів виділити більше грошей.

Меседж листа полягає в тому, що федеральний уряд хоче різко розширити військову допомогу Україні в найближчі роки.

“У зв’язку з високими матеріальними втратами Збройних сил України необхідні нові поставки матеріальних засобів. Для сталого оснащення Збройних сил України відповідно до потреб необхідно негайно укласти численні договори про закупівлю, які також встановлюють платіжні зобов’язання на майбутні фінансові роки” – заявили у Мінфіні.

Йдеться про матеріали “у сфері протиповітряної оборони, броньовану гусеничну техніку, постачання боєприпасів для систем озброєння, що постачаються Німеччиною, та артилерію”, – йдеться у листі до бюджетного комітету.

Додаткові витрати є “об’єктивно неминучими”, пише держсекретар, “оскільки без постійної підтримки України існує серйозний ризик того, що Україна програє в своїй оборонній боротьбі проти російського агресора, з непередбачуваними наслідками для європейського мирного порядку”.

Загалом, допомога Україні буде збільшена з нинішніх 3,2 мільярда до понад 15 мільярдів євро.

 

Джерело: https://www.spiegel.de/politik/deutschland/waffenhilfe-fuer-die-ukraine-wird-massiv-ausgeweitet-a-71fab9c7-6c38-41eb-8536-dbf20aee1114?fbclid=IwAR3Q6OTjwyBzCT5hSTJp2NB-5wREou1h8zfzef92n6WUoej69Ij-7OBthIY