Згідно опитування ZDF-Politbarometer, 41% вважають, що Захід повинен чинити тиск на Україну, щоб вона визнала територіальні втрати, якщо це могло б покласти край війні.
Стільки ж (41%) виступають за те, щоб допомогти Україні відвоювати всі утримувані Росією території, включно з Кримським півостровом.
можливі наслідки надання Україні важкого озброєння також викликають суперечки у німців. 49% респондентів вважають, що військова допомога Києву збільшує ризик нападу Росії на західні держави, тоді як 45% не бояться цього.
Серед тих, хто виступає проти постачання важкої зброї українцям — електорат партій “Альтернатива для Німеччини” (серед її прихильників 73% виступають проти військової допомоги), “Ліві” (69%) та Вільної демократичної партії (68%).
Водночас 62% громадян ФРН виступають за додаткове фінансування Бундесверу навіть за рахунок перенаправлення коштів з інших галузей або позик. 32% критично ставляться до цієї ідеї, зокрема більшість прихильників “Лівих” (73%) виступають проти такого задуму. Загалом проти додаткових військових витрат виступає трохи менше третини (32%) жителів Німеччини, решта 6% із відповіддю не змогла визначитись.
Також 66% німців опитаних вважають тісну співпрацю США й ФРН стосовно війни в Україні позитивним явищем, а проти кооперації Берліна й Вашингтона виступають 28% респондентів, у тому числі на сході їх значно більше (46%), ніж на заході (23%).
При цьому переважна більшість німців (86%) не вірить, що Китай міг би бути нейтральним посередником у війні. Лише 11% довіряють Китаю в цьому питанні.
Інтерв’ю проводились телефоном у період з 28 лютого по 2 березня 2023 року з 1165 випадково відібраними виборцями.