В Нідерландах створюють новий інноваційний фонд НАТО вартістю 1,1 млрд. доларів

Шрифт:
Друк

На Мадридському саміті 2022 року 22 члени Альянсу заснували Інноваційний фонд НАТО, перший у світі мультисуверенний фонд венчурного капіталу. Відтоді було зроблено значні кроки для повного створення Фонду до Вільнюського саміту НАТО в липні 2023 року.

20 березня 2023 р. голова Фонду та перші два директори оголосили про своє рішення, що в Нідерландах розмістять штаб-квартиру відділу управління інвестиціями Фонду. Враховуючи широку географію діяльності, додаткові регіональні представництва будуть створені по всій території Альянсу.

Девід ван Віл, помічник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці, привітав ці оголошення, які «означають важливу віху у створенні цього історичного фонду, який дозволить НАТО використовувати інноваційну екосистему на користь нашої безпеки та оборони».

Сам Інноваційний фонд НАТО є фінансовим партнерством між членами НАТО, які беруть участь у програмі як партнерами з обмеженою відповідальністю, і структурою управління інвестиціями, створеною спеціально для цього Фонду. Країни-учасники Альянсу раніше погодилися розташувати цю організацію в Люксембурзі. Фонд інвестує 1 мільярд євро в стартапи на ранніх стадіях, що розробляють нові та революційні технології, а також інші фонди венчурного капіталу, що розробляють нові та революційні технології подвійного призначення (deep tech).

 

Джерело: https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_213002.htm