В Альянсі мають дійти згоди як буде організовано процес, оскільки він вимагає накопичення військових, техніки та боєприпасів. Йдеться про накопичення сил, які зможуть швидко допомогти союзникам у разі потреби.
Військові лідери весною мають подати оновлені регіональні плани оборони. Посилювати східний кордон планують за рахунок 300 000 військових.
Перший рівень готовності сил може складати близько 100 000 солдатів, які будуть готові до переміщення впродовж 10 днів.
Ці військові можуть бути залучені з Польщі, Норвегії та країн Балтії. Також це може включати багатонаціональні бойові групи, які вже діють на східному кордоні НАТО.
Другий рівень військ мають розгорнути впродовж 10-30 днів, забезпечити це мають такі країни як Німеччина.
Деяким країнам Альянсу доведеться активізувати рекрутингові кампанії. Багатьом потрібно буде збільшити витрати на оборону. Всім доведеться купувати більше зброї, амуніції та спорядження.
Рішення про посилення готовності НАТО можуть бути ухвалені вже влітку цього року, коли лідери країн зустрінуться на саміті в Литві.
У 2014 році лідери НАТО пообіцяли витрачати 2 відсотки свого ВВП на оборону протягом десяти років. На саміті у Вільнюсі в липні лідери повинні будуть визначитися з новою метою.
“Два відсотки в якості мінімальної суми”, здається, є “центром ваги” в дебатах на даний момент. Про це розповів журналістам високопоставлений чиновник НАТО, водночас застерігши, що “2 відсотків буде недостатньо для всіх”.
Друге питання – баланс внесків. Офіційні особи та експерти очікують, що більшість військ високої готовності надійде від європейських союзників.
Це означає, що європейським столицям доведеться активізуватися, оскільки Вашингтон розмірковує над тим, як подолати виклики з боку Китаю.