НАТО переходить до оборонної концепції “стримування шляхом недопущення”

Шрифт:
Друк

Зазначається, що від концепції “стримування шляхом удару у відповідь” (deterrence by retaliation) Північноатлантичний Альянс переходить до “стримування шляхом недопущення” (deterrence by denial).

НАТО планує подальше посилення своїх східних кордонів. Йдеться про накопичення техніки та військ, які зможуть швидко допомогти союзникам у разі потреби.

Попередня концепція передбачала, що в разі вторгнення Росії держави-члени мали протриматись доти, доки сили союзників, переважно армії США, не прибудуть їм на допомогу і не завдадуть удару у відповідь, щоб відтіснити росіян назад.

Однак після злочинів Росії на тимчасово окупованих територіях України Польща і держави Балтії більше не хочуть допускати будь-яку російську окупацію власних територій.

Як пише The New York Times, “стримування шляхом недопущення” означає постійне розташування союзних військ на територій країн-членів Альянсу біля кордону з РФ, більшу інтеграцію американських і союзницьких військових планів, збільшення військових витрат і детальніші вимоги до союзників щодо наявності конкретних видів сил і засобів для ведення бойових дій у разі потреби.

Одним із практичних наслідків концепції “стримування шляхом недопущення” є збільшення ролі верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерала Крістофера Каволі, який також командує американськими силами в Європі.

Високопосадовець НАТО на умовах анонімності розповів The New York Times, що уперше з часів холодної війни посадовець НАТО цього рівня об’єднує американські і союзницькі плани ведення бойових дій.

За його словами, країни Східної Європи будуть точно знати, що Північноатлантичний Альянс планує робити для їх захисту. Також НАТО посилить вимоги до оборонного планування й може заборонити перекидання певних підрозділів, необхідних для забезпечення безпеки союзників.

 

Джерело: https://www.nytimes.com/2023/04/17/world/europe/nato-russia-ukraine-war.html?smid=nytcore-ios-share&referringSource=articleShare&fbclid=IwAR1pibCIIbR6pygoR9-fjMXGIm2ATm0_C4YsV2VRcepDpUsBNHe61DFH99o