НАТО готується обговорювати членство України на саміті у Вільнюсі – Столтенберг

Шрифт:
Друк

“Президент Зеленський порушив питання членства і гарантій безпеки. І це буде важливим елементом порядку денного на цій зустрічі і НАТО готується до цього. Майбутнє України – в євроатлантичній родині. Майбутнє України – в НАТО. З цим погоджуються всі члени Альянсу”, – сказав Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Києві.

Водночас, за його словами, головна увага країн-членів НАТО “зараз зосереджена на тому, щоб Україна перемогла” у війні проти РФ і щоб “надалі залишалась суверенною, незалежною демократичною державою в Європі”, – додав Столтенберг.

“Тому що це єдиний шлях вести змістовну дискусію про майбутнє членство України в Альянсі”, – додав генсек НАТО.

Він також зазначив, що країни НАТО зосереджені на тому, щоб забезпечити підтримку України, зокрема, у військовому плані. Ці питання обговорюватимуть на завтрашній зустрічі у форматі “Рамштайн” і на саміті НАТО у Вільнюсі.

“Законне місце України – в НАТО. І з часом наша підтримка допоможе вам зробити це можливим”, – наголосив Столтенберг.

 

Джерело: https://www.president.gov.ua/news/vizit-yensa-stoltenberga-do-kiyeva-mi-traktuyemo-yak-znak-sh-82369?fbclid=IwAR1sKSs1jVIULv74kDfnFnjs7jFKZDW4MaHS96vliE8QlmCVgGIjLxAJKCg