На тлі візита Блінкена Туреччина відновлює переговори з Фінляндією і Швецією про вступ в НАТО

Шрифт:
Друк


Держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Туреччини закликав до якнайшвидшого вступу Фінляндії та Швеції у НАТО, у той час як глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу анонсував відновлення перемовин з двома країнами.

“Фінляндія і Швеція вже зробили конкретні кроки для виконання зобов’язань, які вони взяли на себе в рамках підписаного ними тристороннього меморандуму”, – сказав Блінкен.

Підтвердивши, що питання розширення НАТО не є питанням двосторонніх відносин з Туреччиною, Блінкен заявив, що Сполучені Штати рішуче підтримують вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу “якомога швидше”.

Утім, Чавушоглу заявив, що всі сторони в Альянсі повинні переконати Швецію, зокрема, в необхідності вжити більше заходів для вирішення проблем Анкари, щоб заручитися її підтримкою заявки на вступ.

Відповідаючи на запитання, чи схвалить Анкара вступ двох країн на саміті НАТО, який відбудеться в Литві в липні, Чавушоглу сказав, що Стокгольм повинен зробити більше.

Чавушоглу також заявив, що призупинені переговори зі Швецією і Фінляндією щодо їхніх заявок на членство в НАТО відновляться “незабаром” в Брюсселі, що є чітким сигналом про послаблення напруженості між Стокгольмом і Анкарою.

Джерело: Reuters