На тлі російської загрози Польща витрачає на оборону 4% свого ВВП, що вдвічі перевищує вимоги НАТО

Шрифт:
Друк

“Злочинний напад Російської Федерації на Україну і непередбачуваність Путіна означають, що нам потрібно ще більше прискорити модернізацію обладнання, – заявив Маріуш Блащак, міністр оборони Польщі.

Цього року Польща витратить на оборону 4% свого ВВП, що вдвічі перевищує вимоги НАТО і зробить Польщу найбільшим видатником на оборону в Альянсі в перерахунку на душу населення.

Деякі з угод на постачання нового обладнання були укладені ще до війни в Україні, коли Польща, вже усвідомлюючи російську загрозу, почала модернізувати свої збройні сили, все ще обтяжені великою кількістю техніки радянських часів. Але путінське вторгнення прискорило цей процес, а також призвело до підписання низки нових контрактів.

Варшава замовила 1000 основних бойових танків K2 у Південній Кореї і 250 нових танків M1A2 SEPv3 Abrams у США. Це перетворить Польщу на власника найбільшого в Європі танкового флоту, який перевершить флот Великої Британії, що налічує 227 танків.

Польська артилерія буде посилена прибуттям 600 установок K9, 18 пускових установок HIMARS з 9000 ракет і 288 РСЗВ K239 Chunmoo MRL з Південної Кореї.

Понад 1000 бойових машин піхоти Borsuk польського виробництва доставлять польські війська в бій, а повітряне прикриття забезпечать 96 гелікоптерів AH-64E Apache, придбаних у США, і 48 бойових літаків FA-50, які зараз замовлені у Південній Кореї.

Все це буде підкреслено планами подвоїти чисельність польської армії до 300 тисяч осіб, що перетворить Польщу на найбільшу за чисельністю особового складу військову потугу Європи на захід від України.

Також ведуться переговори про будівництво “великого збройового заводу” у співпраці з Великою Британією, частково для того, щоб допомогти виробляти і ремонтувати техніку і зброю для України.

До 2035 року Польща планує витратити на озброєння понад 100 млрд доларів, а цьогорічний оборонний бюджет становить майже 21 млрд доларів.

 

Джерело: https://www.telegraph.co.uk/world-news/2023/03/11/revolution-polish-army-builds-europes-largest-land-force/?fbclid=IwAR0Xot6PRb8CPoPt7gW1trw_f6ObsOkm66gexc6XZ3fW2up7l3ltRHJ-ZFY