Макрон наполягає на майбутній «стратегічній автономії» Європи

Шрифт:
Друк

“Європа має боротися за стратегічну автономію. Ми не хочемо залежати від інших з критично важливих питань. У день, коли ви втратите вибір в енергетиці, способах оборони, соціальних мережах, штучному інтелекті, тому що у вас більше не буде відповідних інфраструктур , ви у якийсь момент випадете з історії”, – заявив Макрон в інтерв’ю газеті Les Echos.

Французький президент бачить наріжні камені “стратегічної автономії” у посиленій спільній європейській промисловій політиці, сформульованій у таких документах, як Chips Act (виробництво напівпровідників), Net Zero Industry Act (план прискореного енергетичного переходу ЄС) та Critical Raw Material Act (надійне забезпечення критично важливою сировиною), що має призвести до меншої залежності від третіх сторін.

“Ми почали створювати заводи із виробництва акумуляторів, водневих компонентів, електроніки”, – навів приклади Макрон.

Вирішальну складову незалежності Європи він також бачить в оборонній промисловості. При цьому вказує, що в контексті війни в Україні вона має робити швидше.

“Європейська оборонна промисловість не задовольняє всі потреби і залишається дуже фрагментованою, що змушує деякі країни тимчасово звертатися до американських або навіть азійських постачальників”, – зазначив Макрон.

 

Джерело: https://interfax.com.ua/news/general/902996.html?fbclid=IwAR35cX05CXTFoDMJoYojp49P78OERV_yXcSFmDWSY82E1zIsJTqfNa2lkI4