Лідери США, Великої Британії та Австралії зустрінуться на військово-морській базі в Каліфорнії

Шрифт:
Друк

Президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак і прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз в понеділок зустрінуться в Сан-Дієго, щоб обговорити деталі угоди про модернізацію австралійських підводних човнів під час заходу на військово-морській базі США. Проект є частиною угоди AUKUS, започаткованої у 2021 році для протидії військовій потужності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Очікується, що союзники оголосять про свій проект, який передбачає заміну застарілого австралійського флоту класу Collins. Три країни обмінюються засекреченими військовими можливостями, щоб дозволити Австралії будувати і розгортати нові атомні підводні човни в Тихоокеанському регіоні.

Реалізація проекту зайняла більше часу, ніж очікувалося, оскільки американські обмеження на обмін технологіями і інформацією поширюються і на інших членів AUKUS, навіть якщо вони є партнерами по спільноті з обміну розвідданими «П’ять очей» (ця мережа включає Австралію, США, Канаду, Велику Британію і Нову Зеландію).

США, Велика Британія і Австралія створили союз в сфері безпеки – AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР.

 

Джерело: https://www.japantimes.co.jp/news/2023/03/11/asia-pacific/china-sights-u-s-australia-britain-leaders-set-meet-subs/?fbclid=IwAR1ULRJLtCZwkplKW7rhx4K8_9qsYfwcHKHxZqL3gwnj-bwL3a9V2vo7dVo