Китаю вигідний слабкий Путін – Хойсген

Шрифт:
Друк

Глава КНР не вимагає виведення військ РФ з України, оскільки не хоче повалення Путіна, упевнений глава Мюнхенської конференції з безпеки.

Голова КНР Сі Цзіньпін, який перебуває з візитом у Москві, не добиватиметься від Росії виведення військ з України, оскільки це вкрай послабить президента РФ Володимира Путіна, а Китай не зацікавлений у його поваленні та зміні влади в Кремлі, вважає глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген ( Christoph Heusgen). Путін дуже залежний від Сі, який використовує цю залежність у своїх цілях, заявив німецький дипломат у вівторок, 21 березня, в ефірі телеканалу ZDF. Після прибуття до Москви напередодні китайський лідер по суті вже привітав російського президента “з переобранням наступного року”, зазначив Хойсген.

 

Сі важливо утримати Росію на своєму боці

За його словами, Сі будь-що прагне утримати Росію в таборі авторитарних держав, що протистоять на світовій арені США, Європі та іншим демократичним країнам, що виступають за дотримання міжнародного законодавства. Тому він хоче слабкого Путіна, хоче його підтримувати, щоб той твердо залишався на стороні Китаю, впевнений Хойсген. При цьому він нагадав про перебудову в СРСР і припустив, що у разі зміни влади в Росії знову можливий поворот до Заходу, який у КНР вважають небажаним.

Водночас, підтримуючи Росію, Китаю важливо не перейти за тонку межу, щоб не опинитися під західними санкціями, зазначив Хойсген. Тому, за його словами, Пекін виявляє велику обережність із постачанням Росії озброєнь. Крім того, Сі “ніколи не дозволить Путіну застосувати ядерну зброю”, у цьому випадку він не зміг би більше її підтримувати, переконаний дипломат.

 

Захід має залучити на свій бік країни Азії, Африки та Латинської Америки

Він також наголосив, що Німеччині та в цілому Заходу вкрай важливо у цій ситуації залишатися твердо на стороні міжнародного права. При цьому слід приділити більше уваги залученню на свій бік великої кількості країн у Латинській Америці, Азії та Африці, які досі не займають достатньо чіткої позиції у конфлікті з авторитарним табором, вважає Хойсген.

Напередодні в інтерв’ю телеканалу n-tv Хойсген зазначив, що візит Сі до Москви важливий для обох державних діячів. Путін хоче показати своєму народу, що Росія не ізольована, незважаючи на видачу МКС ордера на його арешт, пояснив він. Щодо Китаю, то Росія для Пекіна, за словами експерта, це “бюджетна автозаправка”. До того ж Сі потребує Росії системної конкуренції Китаю зі США. Через самоізоляцію Росії Путін тепер є молодшим партнером Китаю, упевнений Хойсген.

 

Джерело: https://www.dw.com/ru/kristof-hojsgen-si-vygoden-slabyj-putin-ctoby-uderzat-rf-na-storone-kitaa/a-65057304