Фінляндія відкриває свій повітряний простір для польотів НАТО з метою спостереження

Шрифт:
Друк

Здійснюючи історичний крок, Фінляндія відкрила свій повітряний простір для місій спостереження та розвідки НАТО, що дозволило альянсу більш уважно стежити за діяльністю Росії в регіоні.

Перший оглядовий політ у повітряному просторі Фінляндії було здійснено у співпраці зі Сполученими Штатами у четвер, 23 березня 2023 року.

У польоті брали участь як пілотовані, так і безпілотні літаки, які діяли під національним керівництвом і наглядом відповідно до національних законів і правил Фінляндії.

Подібні польоти в повітряному просторі Фінляндії будуть здійснюватися і в майбутньому з різними типами літаків, як безпілотних, так і пілотованих.

Відкриваючи свій повітряний простір для місій НАТО зі спостереження та розвідки, Фінляндія сподівається покращити свою ситуаційну обізнаність і позицію стримування в регіоні Балтійського моря. Рішення Фінляндії привітали інші північні країни Альянсу та Сполучені Штати.

Це рішення було прийнято після того, як Фінляндія та Швеція приєдналися до нової ініціативи, запущеної 16 членами НАТО в лютому 2023 року під назвою «Постійне спостереження Альянсу з космосу» (APSS).

APSS — це віртуальне угруповання як державних, так і приватних космічних активів, таких як супутники, що використовує останні досягнення комерційних космічних технологій. Ініціатива спрямований на оптимізацію збору, обміну та аналізу даних між членами НАТО та командною структурою НАТО, одночасно заощаджуючи кошти.

 

Джерело: https://www.defencetoday.com/security/military-capabilities/finland-opens-airspace-for-nato-surveillance-and-intelligence-missions/?fbclid=IwAR2VfeDPSkQEivz6EscPogaK96xPbhfkvpP2dp1Z52Yfc9xACtC8qKpr1k4