Данія скасовує державні свята, щоб збільшити витрати на оборону

Шрифт:
Друк

Уряд стверджує, що, позбувшись «Великого молитовного дня» як державного свята, буде згенеровано більше коштів для надходження в державні витрати та посилення оборони. Втім, тисячі протестували виступають проти цього кроку.

Люди в Данії більше не будуть отримувати навесні довгі вихідні на “Великий день молитви”, починаючи з наступного року, після того, як у вівторок законодавці прийняли законопроект, який скасовує його як державне свято.

Цей крок стався в той момент, коли новосформований уряд Данії прагне здійснити реформи, спрямовані на покращення моделі соціального забезпечення країни, а також у той час, як він намагається досягти цільових показників НАТО щодо витрат на оборону.

Суперечливий законопроект був прийнятий у вівторок 95 голосами “за” в 179-місному парламенті Данії після багатогодинних дебатів.

«Великий молитовний день» перестане бути державним святом у 2024 році. Магазини та інші підприємства, а також громадські установи залишаться відкритими.

Уряд Данії стверджує, що цей крок додасть до державної скарбниці близько 3 мільярдів датських крон (403 мільйони євро). Гроші будуть отримані за рахунок того, що люди пропрацюють додаткові 7,4 години і сплатять податки зі своїх доходів.

Мета полягає в тому, щоб використати ці кошти для збільшення витрат країни на оборону, щоб привести їх у відповідність до цільового показника НАТО у 2% ВВП.

 

Джерело: https://www.msn.com/en-xl/news/other/denmark-abolishes-public-holiday-to-boost-defense-spending/ar-AA183AXO?cvid=dba3903f9ce7462389c4feae2dbe0339&ocid=winp2fptaskbarhover&ei=6