Британія збільшує витрати на оборону: фокус на Москву та Пекін

Шрифт:
Друк


Так зване інтегроване оборонне оновлення 2023 (Integrated Review Refresh 23) засвідчує , що міністерству оборони Великої Британії буде надано додаткові 5 мільярдів фунтів стерлінгів протягом наступних двох років, щоб допомогти поповнити та збільшити запаси боєприпасів, модернізувати ядерне підприємство країни та профінансувати наступний етап програми підводних човнів в рамках AUKUS.

Це пов’язано з необхідністю відповідати на нові загрози з боку Росії та Китаю, зокрема з огляду на російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Крок відбувся після чотирирічного підвищення витрат на оборону на 24 мільярди фунтів стерлінгів у 2020 році, що є найбільшим зростанням оборонних витрат Британії з часів холодної війни. Так, річні витрати на оборону в 2021-2022 роках становили 71,4 млрд фунтів стерлінгів.

Додаткові 5 мільярдів фунтів стерлінгів дозволять до 2025 року збільшити британські витрати на оборону до показника 2,25% ВВП проти 2% у 2020 році.

 

Джерело: https://www.gov.uk/government/news/pm-announces-major-defence-investment-in-launch-of-integrated-review-refresh?fbclid=IwAR1nxa2YBiFp9qAfd2VuhqhpZKvER8URmkAvNh6xXQ1sJLjmdebcHqvuvt8