Більшість американців хочуть, щоб Україна вступила до НАТО – соцопитування

Шрифт:
Друк

Більше половини американських виборців, опитаних Newsweek, сказали, що вони хочуть, щоб Україна приєдналася до НАТО — суперечливе питання з колосальними наслідками, яке все ще залишається актуальним після повномасштабного вторгнення Росії в країну.

Опитування, проведене 4 квітня Redfield & Wilton Strategies від імені Newsweek, охопило 1500 виборців США. Воно виявило широку підтримку розширення НАТО та подальшої участі Америки в 74-річному альянсі, незважаючи на зростаючі заклики до США віддавати пріоритет Азійсько-Тихоокеанському регіону через його тліючу конфронтацію з Китаєм.

Незначна більшість опитаних американців підтримали прагнення України вступити до НАТО, сказавши, що вони або рішуче підтримують (30 відсотків), або скоріше підтримують (25 відсотків) цей крок. Кожен десятий був або категорично проти (5 відсотків), або проти (5 відсотків), а 26 відсотків були байдужими. Сім відсотків відповіли, що не знають.

Респонденти також сказали, що захист України є «життєво важливим» для американських національних інтересів, причому 27 відсотків повністю згодні з цим, а 29 відсотків – скоріше згодні.

Більшість респондентів сказали, що вони «значною мірою» (31 відсоток) або «досить» (36 відсотків) обізнані про те, що таке НАТО та яку роль вона виконує; тобто військовий союз, побудований на фундаменті колективної оборони. Двадцять п’ять відсотків сказали, що вони “трохи обізнані”, що таке НАТО, і дев’ять відсотків “зовсім не обізнані”.

Переважна більшість заявили, що вони або рішуче підтримують (38 відсотків), або підтримують (30 відсотків) подальше членство США в НАТО. Дев’ятнадцять відсотків респондентів сказали, що вони байдужі, тоді як лише сім відсотків або проти (4 відсотки), або категорично проти (3 відсотки) участі Америки в 74-річному альянсі.

 

Джерело: https://www.newsweek.com/ukraine-join-nato-america-public-opinion-1794221?fbclid=IwAR0RColoOLgx6GWoy3wMFvy0bnmIu-_JYD40lcrvGRjez6tCTl1X0g9LvSM