Аналітики ISW переконані, що президент Росії не бажає йти на ризик прямого конфлікту з НАТО

Шрифт:
Друк

Прольоти російських ракет над територією НАТО навряд чи спричинять ескалацію. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

10 лютого російські війська випустили дві крилаті ракети з Чорного моря, які, як повідомляється, перетнули повітряний простір Румунії та Молдови, перш ніж увійти на територію України.

«Кампанія ракетних ударів Росії на підтримку її незаконного вторгнення в Україну продовжить створювати периферійні ризики за межами України, такі як ці прольоти або ризик інцидентів із ППО, як у Польщі 15 листопада 2022 року. Однак ISW вважає, що НАТО (і окремі країни-члени) повністю контролюють свої дії і ступінь ескалації у відповідь на випадкові або навмисні прольоти ракет або інші російські провокації», – йдеться у звіті.

ISW також продовжує з високою впевненістю оцінювати, що Путін не прагне війни з НАТО і навряд чи ризикуватиме безпосередньо ескалацією.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-february-10-2023?fbclid=IwAR2sofqghpi9IUrX0bpgLJy3ick-zGZTJLrmDJknwwTU3rXvbYNa5eTrPUQ